Aktuálně pro školy

Dokumenty 1 až 10 z 130

23. 3. 2018

Seminář Co je vláda navštívily v Hrzánském paláci čtyři desítky studentů

V pátek 23. března 2018 proběhl již tradiční a oblíbený seminář týkající se tématiky co je vláda, jak zasedá, jaké jsou její pravomoci nebo jakou plní funkci ve vztahu k dalším státním úřadům.

16. 3. 2018

Úřad vlády představil nové semináře pro školy v Hrzánském paláci

V pátek 16. března 2018 představil Úřad vlády nový jarní cyklus seminářů pro střední školy. Tyto pravidelné akce zaměřené především pro studenty středních škol a gymnázií, se budou konat v reprezentativních sálech Hrzánského paláce na pražských Hradčanech.

1. 12. 2017

Interaktivní seminář o lidských právech slavil mezi studenty velký úspěch

V pátek 1. prosince 2017 proběhl na půdě Úřadu vlády ČR seminář s tematikou lidských práv. Přednášející Mgr. Martin Archalous a Mgr. Dominika Otrošinová si připravili interaktivní program pro více než šedesát studentů třech středních škol.

24. 11. 2017

Seminář s tematikou Evropské unie navštívilo ve Strakově akademii více než šedesát studentů

V pátek 24. listopadu 2017 proběhl na půdě Úřadu vlády ČR již druhý seminář na téma Evropská unie a evropská komunikace v tomto pololetí. Přednášející Mgr. et Mgr. Vít Nejedlo, který se na Úřadu vlády dlouhodobě zabývá evropskými tématy, jež přednáší pro studenty středních i vysokých škol, s posluchači rozebral teoretické i praktické otázky týkající se Evropské unie, jejích orgánů i legislativy.

3. 11. 2017

Seminář o Evropské unii zaujal více než pět desítek studentů

V pátek 3. listopadu 2017 proběhl ve Strakově akademii seminář na téma Evropská unie a evropská komunikace. Více než padesát studentů si nejprve vyslechlo přednášku Mgr. et Mgr. Víta Nejedla a poté s ním vedli dlouhou diskuzi, ve které rozebrali nejen současnou českou politickou situaci, ale také otázky postavení ČR v Evropské unii v budoucnu.

30. 10. 2017

Přednášky pro studenty ve Strakově akademii

Úřad vlády ČR si pro první pololetí školního roku 2017/2018 jako již tradičně připravil cyklus seminářů a přednášek pro studenty gymnázií a středních škol.

20. 10. 2017

Úspěšný seminář na téma boj s korupcí vzbudil mezi studenty velký zájem

V pátek 20. října 2017 se ve Strakově akademii konal seminář na téma Boj s korupcí. Přednášející Mgr. František Kučera se studenty rozebíral tématiku z teoretického i praktického hlediska a společně se také nezapomněli věnovat současným společenským tématům

13. 10. 2017

Přednáška Co je vláda slavila mezi studenty velký úspěch

V pátek 13. října 2017 se ve Strakově akademii konala již tradiční přednáška a seminář spojený s tematikou dělby moci v ČR, českou legislativou, českým parlamentem a především českou vládou a jejím fungováním.

6. 10. 2017

Ve Strakově akademii odstartoval podzimní cyklus seminářů pro střední školy

V pátek 6. října se v Novém tiskovém sále Úřadu vlády konal první seminář z podzimního cyklu přednášek pro gymnázia a střední školy. Akce, která se zaměřila na tématiku národnostních menšin, se zúčastnilo více než 60 studentů dvou středních škol.

16. 6. 2017

Jarní cyklus seminářů pro střední školy ve Strakově akademii uzavřela diskuze o Evropské unii

V pátek 16.6.2017 proběhl na půdě Úřadu vlády poslední seminář v tomto školním roce. Tématiku Evropské unie a komunikace si nenechalo ujít více než 40 studentů ze dvou středních škol. Přednášející Mgr. et Mgr. Vít Nejedlo měl u studentů velký úspěch, neboť s nimi vedl dlouhou debatu a zodpovídal řadu zajímavých dotazů.

Dokumenty 1 až 10 z 130

Nepřehlédněte

Benešova vila - návštěvnický provoz

Výstava Můj stát

Úřad vlády ČR v roce 2019 zpřístupní veřejnosti historické paláce a vily

Výstava Symboly republiky: Pilíře české státnosti v Hrzánském paláci.

Knihovna připravované legislativy