Aktuálně

Dokumenty 1 až 10 z 8354

1. 2. 2023

Vláda navrhuje změny v organizaci voleb, mají být jednodenní v pátek

V senátních a komunálních volbách v roce 2026 by už měly být volební místnosti otevřeny jen jeden den, a to v pátek. Tuto a další změny v organizaci voleb navrhuje vláda Petra Fialy v novele Ústavy a v novém zákoně o správě voleb, jehož podobu ministři a ministryně schválili na jednání ve středu 1. února 2023.

celý text zprávy

31. 1. 2023

Neplaťme dvakrát za stejnou věc: Bartoš vysvětluje úspory na straně státu díky novele zákona o veřejných zakázkách

Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš plánuje významné úspory státu v oblasti veřejných zakázek, a to zejména pro oblast IT. „Novela odstraní zbytečnou byrokracii a umožní státu chovat se hospodárněji a dynamičtěji. Dovolí sdílení know-how i hotových IT řešení napříč ministerstvy, umožní realizovat státní cloud a v neposlední řadě dá státu možnost být flexibilní při řešení krizových situací,“ říká. Kritici návrhu se bojí bezmezného zadávání veřejných zakázek uvnitř státu. „K obavám není důvod. Zadávání bude podléhat pravidlům,“ vysvětlil vicepremiér.

celý text zprávy

31. 1. 2023

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo průmyslu a obchodu

Předseda vlády Petr Fiala v úterý 31. ledna 2023 uskutečnil svou již desátou bilanční návštěvu. S ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou hovořil zejména o stavu energetiky v České republice a důsledcích ruské agrese na Ukrajině.

celý text zprávy

30. 1. 2023

Premiér Petr Fiala navštívil Ministerstvo spravedlnosti

Předseda vlády Petr Fiala v pondělí 30. ledna 2023 uskutečnil svou již devátou bilanční návštěvu. S ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem a jeho náměstky hovořil zejména o stavu a potřebách české justice, o možnostech zrychlení soudních procesů a také o větším využití alternativních trestů.

celý text zprávy

27. 1. 2023

RVVI navrhla na Cenu vlády nadanému studentovi Barboru Šmahlíkovou

V pátek 27. ledna 2023 se v sídle vlády ČR uskutečnilo pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI), které předsedá ministryně Helena Langšádlová. K hlavním bodům jednání patřila volba laureátky či laureáta Ceny vlády nadanému studentovi za rok 2022. RVVI dále projednala návrh programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 2 a také Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací v ČR a jejich srovnání se zahraničím v roce 2021.

celý text zprávy

25. 1. 2023

Vláda navrhuje obdobu tzv. milostivého léta pro dlužníky v daňové oblasti a u sociálního pojištění

Lidé, kteří dluží Finanční správě, Celní správě či České správě sociálního zabezpečení, dostanou také šanci se snáze oddlužit. Dva návrhy zákonů, které umožní i v těchto oblastech spustit obdobu tzv. milostivého léta, schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 25. ledna 2023. Rozhodla také mimo jiné o dalším prodloužení institutu dočasné ochrany hranic se Slovenskem o deset dnů, ale již bez zapojení vojáků a celníků.

celý text zprávy

24. 1. 2023

Premiér Fiala jednal v Berlíně s německým kancléřem Scholzem o energetické spolupráci

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 24. ledna setkal v Berlíně se spolkovým kancléřem Olafem Scholzem. Lídři jednali o další pomoci Ukrajině, posílení energetické spolupráce a bilaterálních vztazích. Český premiér se také setkal v Německém spolkovém sněmu s předsedou Křesťanskodemokratické unie Friedrichem Merzem a zúčastnil se konference Welt Economic Summit, kde vystoupil s projevem o možnostech investování v České republice.

celý text zprávy

Dokumenty 1 až 10 z 8354