Významné dny

4. 4. 2019

Úřad vlády se již počtvrté připojil ke kampani Česko svítí modře

V noci z úterý 2. dubna na středu 3. dubna 2019 se Kramářova vila rozsvítila v modrých barvách. Úřad vlády ČR se tak připojil k celorepublikové kampani na podporu osob s poruchou autistického spektra Česko svítí modře.

 

Letošním mottem projektu, který pořádá platforma Naděje pro Autismus, je „Cesta k pochopení“. Vedle světelné symboliky premiér Andrej Babiš akci podpořil i svou záštitou.

Na projektu Česko svítí modře se mi líbí hlavně to, že ukazuje, jak důležité je o problémech mluvit. V České republice žije s některou z forem autismu zhruba 250 tisíc lidí, kterým se může lépe žít i jen díky tomu, že budeme mít o autismu lepší povědomí. Sám jsem si i díky této kampani o autismu něco více nastudoval,“ dodal předseda vlády Andrej Babiš.

V roce 2007 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že druhý dubnový den vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. Cílem je zlepšit informovanost veřejnosti o problematice poruch autistického spektra (ASD) a především zdůraznit fakt, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život. Od roku 2008 proto patří 2. duben mezi sedm mezinárodně uznávaných Dnů OSN pro zdraví.

Řada významných institucí se při této příležitosti rozsvítí v modrých barvách. Modrá přitom symbolizuje komunikaci a sebevyjádření, tedy právě schopnosti, které často dělají nemocným autismem největší potíže.

Přečtěte si pár rad, jak komunikovat s osobami s autismem na stránkách Vládního výboru pro zdravotně postižené občany nebo na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

e-mailemFacebook   twitter

Fotogalerie