Události

10. 1. 2017

Výstava Můj stát v Hrzánském paláci

V Hrzánském paláci můžete shlédnout jedinečnou výstavu Můj stát, kterou Úřad vlády připravil ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Dny české státnosti. Výstava je určena dětem prvního a druhého stupně základních škol. Kreslenou, dětem srozumitelnou formou představuje české státní symboly, jejich původ, význam a možnosti použití.

 

Výstava Můj stát v Hrzánském paláci byla slavnostně zahájena 28. září 2014.

Základní linku tvoří kreslený komiks, který představuje úvod do celého tématu symbolů státnosti a je jakýmsi mostem mezi současností a minulostí. Ve fiktivním příběhu se dvě dětské postavy (Matěj a Eliška) setkávají s českým lvem, který se jim stává průvodcem, a během cesty městem jim představuje jednotlivé symboly (velký státní znak na školní budově, vlajku na stožáru před obecním úřadem, hymnu při sportovním utkání, apod.). Každému ze sedmi symbolů je pak věnován samostatný panel s podrobnějšími vysvětlujícími texty.
Jednoduchou, stručnou a vtipnou formou s důrazem na obrazovou část se děti seznámí s tématy:

  • Co jsou symboly našeho státu?
  • Proč je potřebujeme?
  • Proč je máme chránit?
  • Proč na ně můžeme být hrdí?
  • Jak je můžeme správně používat?

Expozice navazuje na výstavu s názvem Symboly republiky určenou studentům středních škol. Výstava Můj stát byla doposud navštívena více než 4500 žáky základních škol z celé České republiky. Důkazem kvality expozice je také její zařazení Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy mezi doporučené vzdělávací programy. Pro velký zájem budou prohlídky pokračovat i v dalším pololetí tohoto školního roku. Výstava bude přístupná každou středu od 9:00 do 14:00 po telefonické rezervaci na čísle 224 002 189. Vstup je zdarma.

e-mailemFacebook   twitter

Dny české státnosti

www.dnyceskestatnosti.cz