Události

29. 5. 2018

Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí navštívilo od dubna přes deset tisíc zájemců

Úřad vlády České republiky zpřístupnil v tomto roce, kdy si připomínáme 100. výročí od založení Československa, od dubna do října Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí. Do obou objektů si během dubna a května našlo cestu celkem 10 161 zájemců. Kramářovu vilu navštívil během prvního dne otevřených dveří také předseda vlády Andrej Babiš, z jehož iniciativy jsou tyto dvě vily otevřeny veřejnosti v historicky největším rozsahu.

 

Kramářovu vilu v Praze, rezidenci předsedy vlády, navštívilo doposud 7 177 lidí a Benešovu vilu v Sezimově Ústí pak 2 984 návštěvníků. Součástí komentovaných prohlídek jsou reprezentační prostory a jedinečné přilehlé zahrady. Návštěvnický provoz v Benešově vile je umožněn díky memorandu uzavřenému s Národním muzeem, které zajišťuje odborné průvodce.

„Obě vily jsou pro veřejnost otevřeny v roce 2018 v bezkonkurenčně nejvíce termínech v novodobé historii,“ uvedl vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin.

Objekty může veřejnost navštívit zdarma až do konce října.

Návštěva Benešovy vily je možná po předchozí rezervaci na http://rezervace.benesovavila.nm.cz/.

Zájemci o prohlídky Kramářovy vily mohou objekt navštívit bez předchozí rezervace. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách http://www.vlada.cz/cz/urad-vlady/dalsi-objekty/kramarova-vila-3692/.

Úřad vlády připravil mnoho aktivit pro veřejnost u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa. Více informací naleznete na webových stránkách Úřadu vlády http://www.vlada.cz/aktivity-uradu-vlady-k-jubilejnimu-roku-2018-165143.

e-mailemFacebook   twitter