Dny otevřených dveří

29. 10. 2017

Poslední víkend otevřených dveří v Benešově vile v Sezimově Ústí navštívilo 546 návštěvníků

O posledním říjnovém víkendu si mohli návštěvníci vychutnat naposledy v tomto roce návštěvu jediné mimopražské rezidence předsedy vlády – vily Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Objekt přivítal 546 návštěvníků, kteří obdivovali pokoje manželů Benešových i přilehlý park.

 

Den otevřených dveří v Benešově vile v Sezimově Ústí, 29. října 2017.
Den otevřených dveří v Benešově vile v Sezimově Ústí, 29. října 2017.


Návštěvníci během přibližně 50 minut trvající prohlídky s průvodcem prošli těmi nejzajímavějšími reprezentačními i obytnými místnostmi vily. Součástí prohlídky byla i malebná zahrada, která je jednou z mála dochovaných zahrad minulého století v České republice.

Teprve podruhé mohli návštěvníci v mezipatře vily obdivovat nově instalovaný portrét Edvarda Beneše, originální olejomalbu na plátně, jejíž autor je neznámý. Vznik díla je datován do třicátých let, tedy do období, kdy byl objekt postaven.

Trasa končila u hrobky manželů Benešových s bronzovou replikou busty druhého československého prezidenta. Hrobka, kterou Úřad vlády ČR v roce 2008 uvedl do původního stavu dle projektu předního českého architekta Pavla Janáka, je umístěna v parku pod vilou a je volně přístupná veřejnosti.

Vzhledem k nepřízni počasí a padajícím stromům a větvím přes prohlídkovou trasu byl Úřad vlády ČR nucen den otevřených dveří v neděli ukončit ve 12.30.

Plánované dny otevřených dveří v roce 2017:

Lichtenštejnský palác
17. listopadu 2017

e-mailemFacebook   twitter

Fotogalerie