Dny otevřených dveří

27. 9. 2017

Den otevřených dveří ve Strakově akademii 28. září 2017

Ve čtvrtek 28. září 2017 otevírá veřejnosti Úřad vlády ČR prostory Strakovy akademie, sídla vlády České republiky. Objekt bude pro veřejnost otevřen od 10 do 16 hodin. K vidění budou vybrané prostory úřadu, a to především jednací sál vlády nový či starý tiskový sál a další zajímavá místa této významné budovy.

 

Návštěvníci budou mít také jedinečnou příležitost shlédnout výstavu Čeští vědci a jejich vynálezy. Originální karikatury instalované v prvním patře Strakovy akademie zapůjčené Akademií věd ČR představují nejvýznamnější české vědce a jejich nejslavnější objevy. Hlavním cílem expozice je představit české vědce, vynálezce a objevitele, připomenout sílu inovací jako jednoho z hlavních hybatelů lidského vývoje a přiblížit historii vědy.

Strakova akademie

Majestátní novobarokní budova ležící na nábřeží Edvarda Beneše v Praze sloužila po dokončení její stavby v roce 1896 jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin. Stavbu projektoval architekt Václav Roštlapil a na výzdobě budovy se podíleli sochaři Josef Mauder a Celda Klouček. Ke Strakově akademii patří i rozlehlá zahrada budovaná pod dohledem Františka Thomayera.

Od roku 1921 ve Strakově akademii sídlil Československý svaz studentstva a později studentský spolek Akademický dům. Kromě toho zde byla umístěna některá ministerstva a státní úřady. Od dubna roku 1939 začala budovu využívat protektorátní vláda a Strakova akademie podstoupila rozsáhlou rekonstrukci. Po druhé světové válce byla budova vyhrazena pro potřeby nové československé vlády a do roku 1992 zde sídlilo předsednictvo dvaceti poválečných vlád. Od 1. ledna 1993 je Strakova akademie sídlem vlády České republiky. Další informace o historii budovy Strakovy akademie.

Informace o dnech otevřených dveří v objektech pod správou Úřadu vlády ČR.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Termín

28. září 2017
10.00–16.00 hodin (Poslední návštěvníci budou vpuštěni do objektu v 16.00 hodin.)

Místo

Úřad vlády České republiky, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

e-mailemFacebook   twitter