Aktuálně pro školy

Dokumenty 1 až 10 z 131

29. 3. 2018

Úřad vlády pokračuje v seminářích pro studenty středních škol

Ve druhém pololetí školního roku 2017/2018 bude pokračovat tradiční cyklus seminářů pro střední školy a gymnázia, který pořádá Úřad vlády ČR. Na setkáních v Hrzánském paláci v Praze se studenti mohou dozvědět například to, jak funguje vláda, jak zasedá a jaké jsou její pravomoci.

23. 3. 2018

Seminář Co je vláda navštívily v Hrzánském paláci čtyři desítky studentů

V pátek 23. března 2018 proběhl již tradiční a oblíbený seminář týkající se tématiky co je vláda, jak zasedá, jaké jsou její pravomoci nebo jakou plní funkci ve vztahu k dalším státním úřadům.

16. 3. 2018

Úřad vlády představil nové semináře pro školy v Hrzánském paláci

V pátek 16. března 2018 představil Úřad vlády nový jarní cyklus seminářů pro střední školy. Tyto pravidelné akce zaměřené především pro studenty středních škol a gymnázií, se budou konat v reprezentativních sálech Hrzánského paláce na pražských Hradčanech.

1. 12. 2017

Interaktivní seminář o lidských právech slavil mezi studenty velký úspěch

V pátek 1. prosince 2017 proběhl na půdě Úřadu vlády ČR seminář s tematikou lidských práv. Přednášející Mgr. Martin Archalous a Mgr. Dominika Otrošinová si připravili interaktivní program pro více než šedesát studentů třech středních škol.

24. 11. 2017

Seminář s tematikou Evropské unie navštívilo ve Strakově akademii více než šedesát studentů

V pátek 24. listopadu 2017 proběhl na půdě Úřadu vlády ČR již druhý seminář na téma Evropská unie a evropská komunikace v tomto pololetí. Přednášející Mgr. et Mgr. Vít Nejedlo, který se na Úřadu vlády dlouhodobě zabývá evropskými tématy, jež přednáší pro studenty středních i vysokých škol, s posluchači rozebral teoretické i praktické otázky týkající se Evropské unie, jejích orgánů i legislativy.

3. 11. 2017

Seminář o Evropské unii zaujal více než pět desítek studentů

V pátek 3. listopadu 2017 proběhl ve Strakově akademii seminář na téma Evropská unie a evropská komunikace. Více než padesát studentů si nejprve vyslechlo přednášku Mgr. et Mgr. Víta Nejedla a poté s ním vedli dlouhou diskuzi, ve které rozebrali nejen současnou českou politickou situaci, ale také otázky postavení ČR v Evropské unii v budoucnu.

30. 10. 2017

Přednášky pro studenty ve Strakově akademii

Úřad vlády ČR si pro první pololetí školního roku 2017/2018 jako již tradičně připravil cyklus seminářů a přednášek pro studenty gymnázií a středních škol.

20. 10. 2017

Úspěšný seminář na téma boj s korupcí vzbudil mezi studenty velký zájem

V pátek 20. října 2017 se ve Strakově akademii konal seminář na téma Boj s korupcí. Přednášející Mgr. František Kučera se studenty rozebíral tématiku z teoretického i praktického hlediska a společně se také nezapomněli věnovat současným společenským tématům

13. 10. 2017

Přednáška Co je vláda slavila mezi studenty velký úspěch

V pátek 13. října 2017 se ve Strakově akademii konala již tradiční přednáška a seminář spojený s tematikou dělby moci v ČR, českou legislativou, českým parlamentem a především českou vládou a jejím fungováním.

6. 10. 2017

Ve Strakově akademii odstartoval podzimní cyklus seminářů pro střední školy

V pátek 6. října se v Novém tiskovém sále Úřadu vlády konal první seminář z podzimního cyklu přednášek pro gymnázia a střední školy. Akce, která se zaměřila na tématiku národnostních menšin, se zúčastnilo více než 60 studentů dvou středních škol.

Dokumenty 1 až 10 z 131

Nepřehlédněte

Benešova vila - návštěvnický provoz

Úřad vlády pokračuje v seminářích pro studenty středních škol

Výstava Můj stát

Kramářova vila - návštěvnický provoz

Výstava Symboly republiky: Pilíře české státnosti v Hrzánském paláci.